"Naše društvo" je mreža nevladinih organizacija iz Mostara koja je posvećena unapređenju kvalitete života i rješavanju bitnih društvenih problema. Aktualan projekt koji provodi "Naše društvo" je kampanja "Pravo na grad". Za izgled i dizajn kampanje je zaslužna agencija Shift Brand Design. Uz dizajn vizuala, za kampanju smo dizajnirali i niz tematskih brošura koje obrađuju aktualne gradske probleme. Glavni cilj projekta je unaprijediti kvalitetu življenja u Gradu Mostaru kroz donošenje ključnih razvojnih strategija utemeljenih na željama i potrebama građana. Da bi se taj cilj ostvario, potrebno je utvrditi polazne parametre, prije svega utvrditi što građani doista žele, što smatraju ključnim problemima na kojima je potrebno aktivno raditi. Za kreiranje strategija vrlo je važno imati proaktivne i informirane građane, svjesne svoje uloge u kreiranju javnih politika. Sve aktivnosti vode ka specifičnom cilju projekta, a to je depolitizacija i stavljanje stvarnih problema lokalne zajednice u fokus interesa javnosti. Projektne aktivnosti vrlo je važno pravovremeno i kvalitetno medijski prezentirati jer je upravo nedostatak kvalitetnog medijskog djelovanja razlog što mnoge nevladine inicijative prođu neopaženo. Ovaj projekt će zasigurno inicirati slične projekte i od strane drugih nevladinih organizacija.

Naše društvo

Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad"

Kategorija: Vizualni identitet

"Naše društvo" je mreža nevladinih organizacija iz Mostara koja je posvećena unapređenju kvalitete života i rješavanju bitnih društvenih problema. Aktualan projekt koji provodi "Naše društvo" je kampanja "Pravo na grad". Za izgled i dizajn kampanje je zaslužna agencija Shift Brand Design. Uz dizajn vizuala, za kampanju smo dizajnirali i niz tematskih brošura koje obrađuju aktualne gradske probleme. Glavni cilj projekta je unaprijediti kvalitetu življenja u Gradu Mostaru kroz donošenje ključnih razvojnih strategija utemeljenih na željama i potrebama građana. Da bi se taj cilj ostvario, potrebno je utvrditi polazne parametre, prije svega utvrditi što građani doista žele, što smatraju ključnim problemima na kojima je potrebno aktivno raditi. Za kreiranje strategija vrlo je važno imati proaktivne i informirane građane, svjesne svoje uloge u kreiranju javnih politika. Sve aktivnosti vode ka specifičnom cilju projekta, a to je depolitizacija i stavljanje stvarnih problema lokalne zajednice u fokus interesa javnosti. Projektne aktivnosti vrlo je važno pravovremeno i kvalitetno medijski prezentirati jer je upravo nedostatak kvalitetnog medijskog djelovanja razlog što mnoge nevladine inicijative prođu neopaženo. Ovaj projekt će zasigurno inicirati slične projekte i od strane drugih nevladinih organizacija.

Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad"
Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad" dizajn brošure shift
Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad"
Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad"
Vizualni identitet kampanje "Pravo na grad"